• Domů
  • Úvodem
  • Blog
    • Rady a tipy
    • Těhotenství
    • Porod
    • Kojení
    • První rok
    • Recepty
  • Kontakt
První maminka … - … v okolí a její první miminko První maminka … - … v okolí a její první miminko
… v okolí a její první miminko
17. 7. 2019

Pomocníci v těhotenství

Těhotenství
Pomocníci v těhotenství

Taky je máte ne? Takové ty věci, se kterými je to těhotenství aspoň trochu zvládnutelné :D.

Já mám pár pomocníků, na které nedám dopustit. Největší pomocník je Bart, to fakt. Ten pomáhá nejvíc, i s Jasmínkou i s domácností. Když to jde. Takže se teď každý den těším, až už dofrčí z práce a já se natáhnu na gauč. Ale krom něj mám ještě pár věcí, které si můžete pořídit taky :D.

Kojící polštář

Já se bez něj prostě nevyspím, ani si nelehnu na gauči. Mám doma 3, se u nás nějak během minulého těhotenství a kojení sešly. Měkký, střední a tvrdší :D. Měkký je na ňuchňání a na podestýlání bříška na boku, ale na kojení byl k ničemu, tužší už jsou dobré i na kojení, protože miminko na něm drží a nepropadá se. Je mi jasný, že zas spousta žen to nikdy nevidělo, doma nemělo a vyspaly se i nakojily v pohodě :D. Ale pro mě prostě božskost, nutnost, nezbytnost.

Podpůrný těhotenský pás na bříško a záda

Někdo to má víc kvůli bříšku, někdo kvůli zádům. Je to jedno, ale já bez toho už nevyrážím z domu. Já se zádama dobrý, ale malou mám zase strašně dole a dělá to nepříjemný pocit takového strašně těžkého a bolavého břicha a jako kdyby to břicho padá dolů, plus kvůli tomu mému čípku by to měla být pomoc i v tomto ohledu. Já mám pás ANITA, ale asi jich existuje vícero. Je to pevné, ale příjemné pod bříškem a kolem zad a na bříško už je to jen taková tenká blanka. Vedro mi v tom není.

Minule jsem ho pořizovala až tak ve 32. týdnu, ale teď jsem měla větší bříško dřív a zkoušela jsem si ho dát už tak třeba ve 22. a vůbec to nešlo. Bylo to strašně nepohodlné, asi ten tlustý pás na miminko nějak tlačil, strašně jí to vadilo a tvrdlo mi z toho břicho. Vrátila jsem se k němu až tak ve 28. a od té doby ho skoro nesundávám. Nejvíc asi pomáhá při bolestech zad, pokud je plod nízko a při velkých pupících.

Mazátka

Poprvé jsem se bála, že se mi udělá strie od piercingu. Všude jsem četla, kdy vyndat a jak a že to asi praskne atd. Nakonec jsem měla pupíček pidi, nic se nestalo. Ale stejně jsem preventivně všechno mazala Bioilem a byla jsem spoko. Teď jsem měla ještě zbytek od minula, tak jsem zase začala mazat. Tentokrát je kůže o dost nepnutější, bříško je opravdu větší. Zatím to tak nějak drží, ale uvidíme, ještě nějaké to kilo přibude. Tak zase raději mažu. Jsou různé těhotenské a netěhotenské a speciální a voňavé. Za mě vůně a funkce nejdůležitější. Mně ty aromatické nebo třeba levandulové nedělají dobře, ten Bioil mi přijde takový neutrální, ale každý to má jinak.

Prášky, léky

Už jsem o tom taky psala. Já moc na léky – ač z lékařské rodiny – nejsem. Respektive nic se nemá přehánět. Ale z lékarny u nás doma teď bydlí těhotenské vitaminy Femibion, Rennie na pálení žáhy a pocit plného žaludku, který je úplně nahoře a tlačí, Osteogenon na stydkou sponu a Detralex na křečáky.

Akupunktura

Taky už jsem psala. Zítra jdu zas a už se nemůžu dočkat. Nechci nikoho přemlouvat k ničemu, ale pokud máte nějaký problém a zvažovaly jste, co by ještě mohlo pomoct, zkuste to. Mimochodem i pro maminky, které už jsou těhotné podruhé/potřetí… a poprvé řešily něco… například přenášely, nebo se neotevíraly, nebo mají po prvním porodu strach, nebo je miminko v příčce nebo hlavou nahoře atd. Všechno tohle se pomocí akupunktury a alternativních postupů dá řešit, ale záleží, jak jste k tomu otevřené, nakloněné. 🙂

Fotky zas/stále nemám, tak jedna Mínuška v přípravě na sesterství 😀

EDIT

Úplně jsem při tom psaní zapomněla zmínit ještě 3 důležité věci.

Masážní míčky – malé míčky, většinou se prodávají po 3, různé tvrdosti. V yoze mě naučili s tím masírovat celou šlapku, což je mimořádně příjemné a v těhotenství i prospěšné. Zaprvé na noze jsou všechny akupresurní body, zadruhé v těhotenství jak přibíráme, otékáme atd, tak nám padá klenba. A právě masážní míčky pomáhají jako prevence. Já válím nohu po míčku každý večer a strašně to pomáhá uvolňovat i celá záda a pomáhá prosti bolesti nohou a šlapek. Pozor akorát nepoužívat v těhotenství ty míčky ježky s bodlinkami, nejsou vhodné. Plus se daji masírovat i prsní svaly, což je taky strašně příjemné, když jsou prsa bolavá.

Bolster – to je takový masážní válec, existují různě tuhé, můžou být i polštářové. Já mám takový tvrdý bez výstupků a taky se po něm válím – záda a zadní stehna nebo ho dám pod páteř a protáhnu si na něm ramena.

Těhotenský pás do auta – pro ty z vás, co hodně jezdíte autem doporučuju. Zaprvé pohodlnost a zadruhé bezpečnost. Mám od Besafe. Zapíná se to tak pod břichem, takže i když se prudčeji zabrzdí, tak ten pás nejde přes miminko a nijak mu nemůže ublížit, plus to na to bříško nijak netlačí.

 

Mohlo by vás zajímat

Můj (vysněný) porod II.
23. 9. 2019

Můj (vysněný) porod II.

Můj druhý trimestr
26. 6. 2019

Můj druhý trimestr

Můj první trimestr – poprvé a podruhé
26. 4. 2019

Můj první trimestr – poprvé a podruhé

Druhá holčička na cestě
18. 4. 2019

Druhá holčička na cestě

Vzpomínka na pobyt v nemocnici ve 32. tg
1. 2. 2019

Vzpomínka na pobyt v nemocnici ve 32. tg

Hubnutí po porodu
9. 7. 2018

Hubnutí po porodu

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one + 16 =

První maminka

Blog maminky maminkám

Blog maminky maminkám

Jsem manželka, dcera, vnučka, kamarádka a nově taky máma.

Kategorie

  • Rady a tipy
  • Těhotenství
  • Porod
  • Kojení
  • První rok
  • Recepty

Novinky emailem

Odebírejte novinky

Mrkněte na Instagram

  • Kdybych si na lavičku sedla vedle sebe já před Jasmínkou “nemáma”, já s Jasmínkou “jednomáma” a já “dvojmáma” s Jasmínkou a Jenůfkou, myslím že bych v takové společnosti snad ani sedět nechtěla. Asi bych se dost podivovala nad svým přístupem a názory. Dost často bych sama se sebou nesouhlasila, možná bych si se sebou ani nerozuměla nebo nechtěla názorům svého pozdějšího já věřit.
Jako nemáma bych tvrdila, že tohle nikdy svým dětem nedovolím a tohle dělat určitě nebudu. Jako dvojmáma bych občas vyhrnovala obočí nad tím, jak jsem jako jednomáma některé situace řešila. A naopak bych zase nikdy nevěřila, že budu doublemamka tak brzo a že kvůli tomu budu zase spoustu věcí dělat úplně jinak. Jenže život a mateřství zvlášť s sebou přináší občas překvapivé situace a jejich řešení. A tak jsem napsala článek o miniškolce, kam občas Jasmínku vysílám. A o tom, jak se tam Jasmi ocitla a jak mi to občas zachraňovalo a zachraňuje život a nervy ☺️😄.
  • Druhé šestinedělí za mnou. Bylo to dost jiné než poprvé a upřímně jsem za to ráda. To první bych si ani zopakovat nechtěla. 
Než o emočním vypětí to tentokrát bylo o přemýšlení. Jak to všechno rychle utíká a jak ty holky rostou. A taky právě o tom, jak to bylo poprvé a jaké je to teď. A díky tomuhle přemýšlení se ze mě myslím teprve teď stala fakt máma. Prostě jsem přijala tu svoji roli se vším všudy. Poprvé jsem se tomu dost bránila a za žádnou cenu nechtěla, aby příchod Jasmínky ten náš život nějak zásadně změnil - omezil. Jenže ono se to samozřejmě stalo. A zároveň jsem měla pocit, že pro mě to platilo snad 100x víc než pro Bárta, což mě na tom prvním šestinedělí fakt dost bralo. 
No vlastně až teď jsem pochopila, že je to dobře, že každá životní fáze má něco a v té své předholčičkovské by mi stejně teď už bylo těsno a nepříjemno. Takže i když vím, že mi spoustu věcí “venku” utíká, tak zároveň vím, že to pro mě teď nejsou priority. Že teď je ten čas, který můžu trávit s holkama a ten tak strašně rychle běží, celý život pak na to budu vzpomínat. 
Ale zas jako vocaď pocaď. Na manikúru už bych si sakra potřebovala zajít! 😂 
Hlubší rozbor zase v článku. ☺️
  • První měsíc za námi. Je to božan, obrovskej. Jasmínka je taky boží sestřička, která už ale zjistila, že Jenůfka je tady s náma nafurt, že to jako není přechodnej stav, a tak už občas zkouší, jak Jenu i my zareagujeme, když jí bude drtit nohu, rejpat do očiček, škrábat, nebo dávat pusinku zubama. Ale jinak je to s holkama boží. 🥰 Víc jsem zase napsala do článku.
  • Podzim já fakt nemusím, to se o mně ví. Ale co se dá dělat, přijít musí a já stejně vždycky doufám, že bude co nejdýl teplo. A tak se nemůžu divit, že nemám připravený správný oblečení. Pak mi něco podzimního donese pro Jasmi máma, jenže ta donese světlé punčošky, krémové šaty s myškama, šedý kabát a k tomu navrch kabelku a baret. “Mami ale to asi zrovna Jasmínka nevynosí, vždyť ona se vyválí v prvním bahně, který uvidí.” “Však to má až spolu půjdeme do loutkového divadla.” 😄❤️
Tak víc o (pod)zimních hadřících a fusacích zas na blogu.
  • Taková láska to je. Zároveň odpověď na nejčastější otázku, jak nám jde sžívání a jak Jasmínka na Jenůfku reaguje. Jasmi sestřičku zatím zbožňuje a chtěla by ji pořád ňuchňat, mazlit, hladit a pusinkovat. Akorát nezná míru, a tak máme pořád oči a ruce v pozoru a jsme připraveni zasáhnout. Na druhou stranu nechceme Jasmínku nějak víc krotit, aby z toho nebyla špatná a naštvaná. No jinak je to občas mazec a občas stejnej mazec jako dřív 😄☺️🥰. Víc zase v článku.

První maminka

Blog, kde se ráda podělím o zkušenosti z pohledu čerstvé maminky. Co si s sebou vzít do porodnice, jak se připravit na příchod miminka nebo jak zvládat každodenní nástrahy maminkovství...

Nenechte si ujít

  • Porod bez bolesti
  • Výpočet pohlaví dítěte
  • PREVENCE ZUBNÍHO KAZU

Partneři webu

  • Kácení stromů Brno
  • Léčba neplodnosti
  • Fotograf Brno
© 2018 - První maminka v okolí a její první miminko | Všechna práva vyhrazena | Vyrobilo MFÁčko